czwartek, 31 stycznia 2013

T-46 Dodatki

Dalej rozwijam załogę, zakupiłem lornetkę polową - daje 25% zasięgu widzenia, gdy czołg stoi oraz siatkę kamuflażową, testowo na 7 dni maskowanie letnie.
Coś dzisiaj nie zbyt dobrze szło, może później będzie lepiej.
Zmieniłem działo z 76L-10 na 37mm automat Sz-37, jest zabójcze w walce bezpośredniej. 76L nie dawało rady z pancerzem, niektórych III tierowych czołgów.


poniedziałek, 28 stycznia 2013

Lekki czołg T-46 - pierszy AS Pancerny

T-46 - czołg III poziomu. lekki i szybki na równym terenie do 50km/h pod górę do 18km/h, na zjazdach ponad 60km/h, nawet z podstawowym wyposażeniem nieźle się prezentuje. Dobre działo potrafi zdać nawet 130 obrażeń. Szybki czołg zwiadu z dobrym polem widzenia, ale przy niewielkich rozmiarach dających możliwość schowania się za prawie wszystkim jest śmiercionośny.

Pozostawiłem również T-26, na nim doszkala się załoga (w międzyczasie, gdy T-46 oberwie).
Załogę zakupiłem na złoto, 600 sztuk, troszkę dużo, ale myślę, że będzie warto. Gdy T-46 zdobędzie tytuł elitarny, szkolenie załogi będzie przebiegało jeszcze szybciej. A rozwijane dodatkowe atuty wzmocnią nasze działania na polu bitwy.


Zbyt dużo walk nie rozegram, gdyż muszę popracować nad wyglądem bloga. Uzupełnić strony, być może coś wyrzucić lub dodać.
W międzyczasie miłego grania życzę wszystkim Pancerniakom.

niedziela, 27 stycznia 2013

Lekki czołg T-26 - pierwszy AS Pancerny

W końcu udało się - AS Pancerny :)
T-26 to znacznie szybszy czołg niż jego poprzednik, po równej nawierzchni i z góry nawet bardzo szybki, trochę gorzej w terenie, całkiem słabo na podjazdach.
Słaby pancerz wymusza działania zwiadowcze, do walki niezbyt się nadaje. Typowy przedwojenny czołg wsparcia piechoty.
Strzelaj zza osłony i uciekaj. Przygotuj sobie miejsce do szybkiego odwrotu.


Sprzedajemy ten czołg, a załogę zwalniamy. Przesiadamy się na T-46.

sobota, 26 stycznia 2013

Lekki czołg T-26 - Elitarny

Pierwsze wrażenie - dziwny czołg, niby znamionowo niewiele szybszy od poprzednika, ale w terenie radzi sobie o wiele lepiej. Ale dlaczego dziwny? Może tylko ja odniosłem takie wrażenie - czołg, którzy jest strasznie czuły na sterowanie, minimalnie za długo wciśnięty klawisz i jestem na ścianie :)
Macie takie same wrażenia?
Teraz, gdy czołg ma już status elitarnego, zobaczymy jak szybko załoga będzie zdobywała doświadczenie. W przypadku MS-1, szło bardzo opornie.


Lekki czołg T-26 - pierwsze walki

Postanowiłem, że zrobimy przesiadkę na drugi poziom lekkich czołgów - T-26. Załoga po szkoleniu "pułkowników" 75%.

T-26 – czołg lekki z okresu przed II wojną światową. Używany do wsparcia piechoty oraz zadań rozpoznawczych. Konstrukcja czołgu T-26 była oparta na licencji brytyjskiego czołgu Vickers 6-Ton (Mk.E). W toku produkcji była ona rozwijana. Od 1931 do 1940 roku zbudowano około 12 000 czołgów w różnych wersjach.
(za http://pl.wikipedia.org/wiki/T-26)

Prędkość maksymalna 36 km/h, nieco grubszy pancerz i działo niż u poprzednika. Mimo wszystko jest to czołg wolny i mało wytrzymały. Zobaczymy jak się sprawdzi w boju.


Lekki czołg MS-1 załoga 2

Kilka bitew i nazbieraliśmy fundusze niezbędne do przyśpieszenia rozwoju naszej załogi. Zwolniliśmy poprzednią załogę, a zakupiliśmy za 40k załogę przeszkoloną do 75%.
Pamiętajmy o zaznaczeniu "Przyśpieszenia szkolenia załogi".
Gdy klikniemy na czołg prawym przyciskiem myszki, możemy ustawić nasz MS-1 jako "podstawowy".


Lekki czołg MS-1 załoga

Tym razem remis.



Ponieważ zdobyliśmy dużą liczbę doświadczenia, która pozwoliła nam na rozwój maksymalnych badań, nasz czołg uzyskał status "ELITARNY". Przy członkach załogi zaznaczamy opcję przyspieszenia szkolenia i od tej chwili wszystkie punkty doświadczenia (oprócz oczywiście tzw. "wolnego") przechodzą na szkolenie naszych czołgistów.

Lekki czołg MS-1 pierwsze ulepszenia

UWAGA:
Będąc w garażu jest przycisk "Obsługa", gdy w niego klikniemy należy włączyć automatyczne uzupełnienie amunicji i autonaprawę, zaoszczędza nam to sporo czasu!

Przy tej ilości doświadczenia z powodzeniem możemy ulepszyć nasz czołg. Najważniejsza rzecz - zawsze! - zawieszenie! - bez niego nie damy rady zamontować nowego silnika, czy też działa.

Ponieważ jest to czołg lekki, montujemy zawieszenie, silnik, wieżę - zwiększa widoczność, a tego typu czołgi są oczami armii... i radio, aby nie pozostać bez kontaktu z resztą drużyny.

Lekki czołg MS-1 pierwsze starcie

Lekki czołg MS-1

Mały czołg początkowo oznaczony jako T-18, później MS-1 -jako lekki czołg wsparcia. Prawie bez pancerza, małe działko z charakterystycznym ogonem dla stabilizacji, Zobaczymy jak się spisze w walce.

W garażu stoi MS-1 podstawowy z załogą wyszkoloną na 50% - długa droga przed nami :)


Bitwa wygrana!


Dostaliśmy ponad 5k kredytów oraz 1029 doświadczenia. Ponieważ była to dziś moja pierwsza walka, mamy go 3 razy więcej :)

Zaczynamy

Witajcie Pancerni!

Dzisiaj rozpoczynam przygodę z grą World of Tanks.
Jeśli dopisze nam szczęście, to wspólnie przejdziemy przez wszystkie typy czołgów, rozbudujemy je maksymalnie, rozwiniemy wszelkie możliwe zdolności załogi.
Jak wiadomo początki są ciężkie, więc uzbrójmy się w cierpliwość, a wspólnie przejdziemy (albo raczej przejedziemy) przez wszelkie przeszkody.

Znajdziecie tu trochę historii, fotografii, screenów i opis tego co się wydarzyło, postępy w grze, zwycięstwa i porażki, awanse i... zobaczymy co czas przyniesie :)

Zaczynamy!
Zaczniemy od czołgów ZSRR.


Uwaga!

Teksty zawarte na tym blogu są oryginalne.
Grafiki wykorzystane są własnością  Wargaming.
Wykorzystane źródła zostaną podane pod tekstem. 

Każdy z Was Bracia Pancerni, może dodać swoje przemyślenia, podzielić się przemyśleniami, możecie dodawać swoje komentarze, wnosić poprawki. Jednym słowem zachęcam do aktywnego korzystania z tego blogu. Ja ze swej strony dołożę wszelkich starań, aby informacje zawarte na tym blogu były jak najlepsze. W miarę możliwości poparte doświadczeniem moim i innych bardziej zasłużonych graczy, o czym oczywiście nie zapomnę wspomnieć.
W tym miejscu podziękowania dla KatoPL :)